Sportovní gymnastika dívek

Sportovní gymnastika dívek je součástí oddílu TJ Sokol Praha Vršovice. Tréninky probíhají pod vedením zkušených a kvalifikovaných trenérů. Cílem je vytvořit u dětí hravou formou kladný vztah k pohybu a podporovat je v rozvoji jejich individuálních předpokladů.

Náplň tréninků:

Cvičení se zprvu zaměřuje na všestrannou pohybovou přípravu. Důraz je kladen zejména na motoricko-funkční přípravu, rozvoj koordinačních schopností, správné držení těla a nácvik základních gymnastických prvků. V dalších fázích sportovní přípravy je náplní učení se novým gymnastickým dovednostem a složitějším prvkům na nářadích.

Trénink starších dívek směřuje k účasti svěřenkyň na závodech organizovaných Českou gymnastickou federací (tj. přebor Prahy, pohárové soutěže, mistrovství ČR).

Chcete přihlásit svoji dceru do oddílu SG?

Do přípravky sportovní gymnastiky přijímáme dívky ve věku 6 let a mladší (výjimečně starší děvčata, která mají již za sebou gymnastickou či pohybově podobnou přípravu). Na tento sport se hodí živé, vnímavé a nebojácné děti drobnějšího vzrůstu. Dívka absolvuje sportovní test s kvalifikovanou trenérkou. Při testu se přihlíží i na somatotyp rodičů. Nutné mít s sebou cvičební úbor (nejlépe legíny či trenýrky, tílko, přezůvky, učesané vlasy).

Trénink přípravky probíhá 2x týdně 1,5 hodiny (dny budou upřesněny). Doplňkově mohou děti z přípravky navštěvovat i balet (vždy pátek 17 – 18 hod.), není povinné.

Se svou dcerou můžete přijít do gymnastického sálu po telefonické dohodě s trenérkou Monikou Pinkavovou na tel. čísle 724 103 399. V době letních prázdnin pouze na email: pinkavovamonika@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *